TOPlist

Kutná Hora nestačila na rozjetou Sázavu a první prohra Čáslavi.

Nohejbalový oblastní přebor ( OP ) 2019, pro okresy Kutná Hora, Kolín, část Benešova a Prahy – Východ pokračoval 7. kolem, kde si to mezi sebou rozdali soupeři z prvních čtyř míst průběžné tabulky. Jediným týmem bez prohry zůstala Sázava, která potvrdila úspěšnou sérii v domácím utkání proti loňskému mistrovi z Kutné Hory. Samotné utkání bylo velice vyrovnané a v první jeho polovině měli mírně navrch hosté, když po zápase vložených dvojic byl stav 2:3. Pak domácí zabrali a v následujících třech zápasech povolili soupeři získat pouze jeden set a vítězství potvrdili v dramatické koncovce třetího setu úplně posledního zápasu křížových dvojic. Poprvé letos vyšli bodově naprázdno hráči Čáslavi, kteří v okleštěné sestavě podlehli soupeři z Kostelce/ Konojed na jeho hřišti. I zbylá utkání se vyznačovala velkou vyrovnaností. Dělbou bodů skončil duel v Církvici, která hostila Velim. Domácím nestačilo ani slibné vedení 4:1 a hosté zachránili remízu v posledním zápase dvojic.
Rovněž o zisku obou bodů rozhodoval úplně závěrečný zápas utkání, v němž lepší koncovku předvedli domácí Sendražice proti Českému Brodu C.

Výsledky 7.kola: Sendražice - Český Brod C 6:4 ( sety 12:10 ), Kostelec/ Konojedy - Čáslav 7:3 ( 16:8 ), Církvice – Velim 5:5 ( 10:12 ), Sázava – K. Hora 6:4 ( 14:10 ), Zruč n.S. – volno.

Program 8.kola OP, středa 25.5.2019 od 09.00 hod.: Čáslav – Kutná Hora, Sendražice - Církvice, Velim – Zruč n.S. (od 14.00 hod.), Český Brod C – Sázava ( neděle 26.5.2019 od 09.00 hod. ), Kostelec – volno.

Nymburk porazil vedoucí rezervu Čelákovic.

Šestým kolem byla zahájena druhá polovina základní části středočeského krajského přeboru ( KP ). Ve skupině A skončilo dělbou bodů vyrovnané utkání mezi benešovským Šacungem B a Lihou. Ve druhém duelu hladce zvítězila Osnice nad letos trápícími se Přišimasy. Čelo skupiny A je velice vyrovnané, když první Šacung a čtvrté Zvánovice dělí pouhé dva body. Ve skupině B byl na pořadu šlágr kola, ve kterém Nymburk hostil do té doby vedoucí tým KP Čelákovice B. Nymburští zaváhali v soutěži pouze v prvním kole a výbornou sérii potvrdili vítězstvím nad silným soupeřem. Konečný výsledek neodpovídá jeho průběhu a celkem čtyři zápasy musel rozhodovat zkrácený třetí set. V něm byli třikrát úspěšnější domácí a to rozhodlo. V posledním utkání oplatil Český Brod B porážku z prvního kola Vrdům. Průběžný stav 3:2 potvrzoval jeho vyrovnanou první polovinu. Ve zbylých třech zápasech ovšem domácí povolili soupeři získat pouze jeden a zaslouženě zvítězili. Družstva Zvánovic a Jizerního Vtelna měla volno.

Výsledky 6.kola KP: Skupina A: Osnice – Přišimasy 6:1, Šacung B – Liha 5:5, Zvánovice - volno. Skupina B: Český Brod B – Vrdy 6:2, Nymburk - Čelákovice B 6:1, Jizerní Vtelno – volno.

Program 7.kola KP, sobota 25.5.2019 od 09.00 hod. Skupina A: Liha - Osnice, Zvánovice - Šacung B, Přišimasy - volno. Skupina B: Čelákovice B – Jiz. Vtelno, Vrdy – Nymburk ( od 10.00 hod. ), Český Brod B – volno.