TOPlist

Spravedlivá dělba bodů v Čáslavi a Konojedy zahájily vítězně.

Nohejbalový oblastní přebor ( OP ) 2020, pro okresy Kutná Hora, Kolín, část Benešova a Prahy – Východ pokračoval zápasy druhého kola. Druhé kolo přineslo rovněž, jako to první velice dramatické duely. Neplatilo to pouze v předehrávce ( 26.5. ), ve které hostilo céčko Č. Brodu tým Církvice. Za českobrodské se v sestavě objevil prvoligový hráč Tomáš Cibulka a jeho účast byla citelně znát. Domácí tým rychle navyšoval vedení až na 6:0, i když ve třech dílčích zápasech musel rozhodnout o vítězi až třetí rozhodující set. Za rozhodnutého stavu se podařilo hostům dosáhnout na přijatelný konečný výsledek. V další páteční předehrávce přijel obhájce loňského prvenství Sázava do Čáslavi, na utkání s místním B týmem. Čáslav měla v celém průběhu mírně navrch, ale hostům se vždy podařilo kontrovat a srovnávat průběžné skóre utkání. Platilo to i v samém jeho závěru, když hosté dokázali vybojovat remízu v posledním zápase křížových dvojic. Letošní premiéru si odbyly Konojedy, které přivítaly v domácím prostředí soupeře z Přišimas. Ve vyrovnaném utkání začali lépe hosté, kteří vedli po zápase prvních trojic 1:2. Následně Kostelec zabral a otočil na průběžných 4:2. Přišimasy se i tak dokázaly vždy dotáhnout na rozdíl jediného bodu, ale v posledním zápase tahaly za kratší konec a vyšly podruhé za sebou bodově naprázdno. V závěrečném utkání kola, nezačala Velim proti Kutné Hoře dobře a prohrávala 0:3. Následné tři zápasy ovšem domácí neztratili ani jeden set a srovnali. V dalších zápasech trojic se body dělily a stav skóre byl 4:4. Rozuzlení přinesl úplně poslední zápas křížových dvojic, když kutnohorští dokázali přetlačit svého soupeře až úplně posledním možným bodem třetího rozhodujícího setu za devítek.

Výsledky 2.kola: Čáslav B – Sázava 5:5 ( 13:12 ), Kostelec/ Konojedy – Přišimasy 6:4
( 13:9 ), Velim – K.Hora 4:6 ( 10:12 ), Č. Brod C – Církvice 6:4 ( 13:11 ), Sendražice – volno.

9. SK Podlipan Přišimasy 2 0 0 2 0 8:12

Program 3.kola, sobota 6.6.2020 od 09.00 hod.: Kutná Hora - Kostelec/ Konojedy, Církvice – Velim, ( od 14.00 hod. ), Sendražice - Čáslav B, Sázava - Č. Brod C ( od 10.00 hod. ), Přišimasy – volno.

Liha a Zaječov slaví druhé výhry. Bitva v Českém Brodě i Čelákovicích.

Druhým kolem pokračoval rovněž středočeský krajský přebor ( KP ). Ve skupině A si stoprocentní bodovou bilanci drží družstva Lihy a Zaječova. Loni ještě druholigový Zaječov zavítal do Zvánovic. Domácí se ujali vedení 1:0, pak ovšem jim soupeř v následujících čtyřech zápasech povolil pouhý set a otočil na 1:4. Druhý domácí úspěch se dostavil v zápase jednotlivců, ale zbytek utkání jasně vyzněl pro hosty. I druhé utkání této skupiny skončilo stejným poměrem, když rezerva Šacungu Benešov nestačila doma na tým Lihy. Konečně se rozehrála i skupina B, kde slavila úspěch domácí družstva. Béčko Čelákovic hostilo doma soupeře z Jizerního Vtelna. Úvodní zápasy dvojic vyšli hostujícímu týmu na jedničku, když zvládli obě třetí sady a šli do vedení 0:2. Zbytek utkání přichystal velké drama, když následujících pět ze šesti zápasů musel rozhodovat třetí set. Domácí tým zvládl lépe všechny koncovky i s pomoci ligových mazáků ( Flekáč, Doucek ) a urval vítězství na svou stranu. Taktéž druhé utkání skupiny mezi Č. Brodem B a Čáslavi/Vrdy přineslo velkou řež a drama až do samotného konce. V sestavě domácích startovali hned dva prvoligový hráči ( Janík, Sýkora ). Hosté se nezalekli a překvapivě po zápase vložené třetí dvojice vedli 2:3. Následně ještě před zápasy křížových dvojic byl průběžný stav 4:4. Zde se ukázala zkušenost ligových posil, když dvakrát v třetí zkrácené sadě udržel domácí tým pevnější nervy a zvítězil nejtěsnějším rozdílem.

Výsledky 2.kola, skupina A: Zvánovice – Zaječov 2:6, Šacung B – Liha 2:6.
Skupina B: Č. Brod B – Vrdy/ Čáslav 6:4, Čelákovice B – J.Vtelno 6:2.

4. SK Jizerní Vtelno 1 0 0 1 0 2:6

Program 3.kola, sobota 6.6.2020 od 09.00 hod., skupina A: Zvánovice - Šacung B, Zaječov –
Liha. Skupina B: Vrdy/ Čáslav – J.Vtelno, Český Brod B – Čelákovice B.

Pozvánka: Druhým kolem bude pokračovat středočeský krajský přebor dorostu a žáků.
V Benešově budou soutěžit družstva v kategorii dvojic a začátek akce je stanoven od 09.00