2. kolo OP č.u.:5 Nohejbal Kostelec/Konojedy – Přišimasy. Stav 1:9

2. kolo OP č.u.:5 Nohejbal Kostelec/Konojedy – Přišimasy. Stav 1:9 post thumbnail image

30.4.2022 od 9 hod.

Kutná Hora doma pohořela a vítězný start obhájce prvenství.

Sdružený nohejbalový okresní přebor (OP) 2022, pro okresy Kutná Hora, Kolín, část Benešova a Prahy – Východ měl na programu 2.kolo. O největší překvapení kola se postarala Velim, která zcela nečekaně zvítězila v Kutné Hoře nejvyšším možným rozdílem. Kutnohorští se celkem šestkrát pokoušeli odvrátit hrozbu „kanára“ ve třetí zkrácené sadě, ale ani jednou se jim to nepodařilo. Dalším nečekaně hladkým vítězstvím hostů skončilo utkání v Konojedech. Přišimasy dokonale využily absenci nejlepšího hráče soupeře Josefa Bílka a pouze v jednom zápase křížových trojek povolily již za rozhodnutého stavu 0:7 domácím bodovat. Nejvyrovnanější utkání se uskutečnilo v Sendražicích, které si letošní domácí premiéru odbyly proti loňskému mistrovi ze Sázavy. Sázavští, kteří měli v prvním kole volno se dobře naladili a do poloviny utkání dokázali dvě ze tří zkrácených sad získat ve svůj prospěch. Po zápase nepárové třetí dvojice byl průběžný stav 1:4. Sendražice ovšem dokázaly utkání zdramatizovat a v následném zápase jednotlivců i prvním zápase křížových trojek byly bez ztráty setu úspěšný a soupeři se přiblížily na dostřel 3:4. Sázava ve druhém zápase křížových trojek povolila domácím získat pouze šest míčů a bod již měla jistý. Ten druhý vítězný si musela vybojovat až ve zkrácené třetí sadě úplně posledního zápasu křížových dvojek.

Výsledky 2. kola: Sendražice – Sázava 4:6 (sety 11:13), Kutná Hora – Velim 0:10
(6:20), Kostelec/ Konojedy – Přišimasy 1:9 (4:19), Český Brod B – volno.

7. TJ Sokol Sendražice 2 0 0 2 0 6:14
    Program 3.kola, sobota 7.5.2022 od 09.00 hod.: Sázava – Kostelec/ Konojedy, Přišimasy –
    Kutná Hora, Velim – Český Brod B (od 14.00 hod.), Sendražice – volno.

Šlágr kola pro Nymburk, Vrdy nadělovaly.

Druhým kolem pokračoval středočeský krajský přebor (KP) družstev mužů. Utkáním kola byl duel mezi Nymburkem a Zaječovem. Jeho první polovina byla velice vyrovnaná, kdy po vložené třetí dvojce byl stav 2:3. V následujících čtyřech zápasech ovšem Nymburk zabral, když prohrál pouze jeden set a zaslouženě získal oba body. Hlavním strůjcem úspěchu byl pětibodový Michal Vrtiška. V dalším utkání hostily Vrdy rezervu benešovského Šacungu. Oba týmy v prvním kole neuspěly, a tak se čekala bitva o první letošní body. Opak byl pravdou a vrdovští hráči jasně přehráli svého soupeře, když mu nadělili neoblíbeného „kanára“. Nejvyrovnanější utkání kola bylo k vidění v Čelákovicích, kde místní B tým hostil nováčka přeboru Mokrovraty. Hosté vlítli do utkání velice dobře a po zápase druhých trojek byl stav 1:3. Nepárovou část a následní zápas křížových trojek zvládli bez ztráty setu domácí a otočili vedení na 4:3 ve svůj prospěch. Závěr utkání přinesl dramatickou zápletku a Mokrovratům se přeci jenom podařilo v posledním zápase křížových dvojek přetlačit soupeře ve třetí zkrácené sadě a získat tak premiérový bod v KP.

Výsledky 2.kola: Vrdy – Šacung Benešov B 6:0 (sety 12:0), Čelákovice B – Mokrovraty 5:5 (12:11), Nymburk – Zaječov 6:3 (13:5).

6. SK Šacung Benešov B 2 0 0 2 0 3:12
    Program 3.kola, sobota 7.5.2022 od 09.00 hod.: Šacung B – Zaječov, Čelákovice B – Nymburk, Mokrovraty – Vrdy (od 14.00 hod.).