4. kolo OP Nohejbal Kostelec/Konojedy – VOLNO.

4. kolo OP  Nohejbal Kostelec/Konojedy – VOLNO. post thumbnail image

Kostelec/Konojedy – VOLNO.

Velim zastavila vítěznou šňůru Přišimasů.

Sdružený nohejbalový okresní přebor (OP) 2022, pro okresy Kutná Hora, Kolín, část Benešova a Prahy – Východ měl na programu 4.kolo. Ve středeční předehrávce zajížděla Sázava do Kutné Hory a do prostřední pasáže utkání byla jednoznačně lepším týmem 0:4. Domácím se povedla nepárová část kde, jak zápas třetích dvojek, tak i zápas singlů ovládli bez ztráty setu a snižovali na 2:4. To ovšem bylo z jejích strany vše a hráči s Posázaví ve zbytku utkání bez ztráty setu dominovali. V dalším utkání béčko Českého Brodu přivítalo tým Sendražic. Hosté měli v jeho první polovině mírně navrch, když po zápase třetích dvojek vedli 3:2. Český Brod ovšem zabral, ve zbytku utkání ztratil pouhý jeden set a zaslouženě získal poprvé v letošním ročníku oba body. Sendražice naopak jako jediný tým zatím v soutěži nebodoval. Posledním utkání kola přineslo překvapivou výhru domácí Velimi proti doposud neporaženým Přišimasům. Duel byl velice vyrovnaný a dramatický až do posledního zápasu. Soupeři se střídali ve vedení a průběžný stav byl 1:2 a následně 3:2. Hosté po vítězném zápase jednotlivců srovnali na 3:3, ale velimští měli lepší bilanci ve trojicích a po výhrách ve zkrácených třetích sadách vedli 5:3. Bod měli jistý, ale ten druhý si vybojovali až v úplně posledním zápase křížových dvojek a překvapivě připravili soupeře o první letošní body.

Výsledky 4. kola: Kutná Hora – Sázava 2:8 (sety 5:16), Český Brod B – Sendražice 7:3
(17:7), Velim – Přišimasy 6:4 (13:12), Kostelec/ Konojedy – volno.

7. TJ Sokol Sendražice 3 0 0 3 0 9:21
    Program 5.kola, sobota 21.5.2022 od 09.00 hod.: Přišimasy – Český Brod B, Sendražice – Kostelec/ Konojedy, Sázava – Velim, Kutná Hora – volno.

Čelákovice letos poprvé vyšly bodově naprázdno.

Čtvrtým kolem pokračoval středočeský krajský přebor (KP) družstev mužů. Vrdy hostily rezervu Čelákovic. V úvodních deblech se ve zkrácených sadách body dělily. V následných zápasech trojek dokázali vrdovští odskočit soupeři na rozdíl dvou bodů, a to se později ukázalo jako rozhodující. V nepárové prostřední části se opět body dělily a v následující první křížové trojici se dokonce hosté dostali na dostřel 4:3. Ovšem domácí tým zabral, a tak na poslední křížový zápas dvojic již nedošlo. V dalším utkání se utkal první s posledním. Lídr přeboru Nymburk v prvních třech zápasech ztratil pouze jeden set a šel do vedení 3:0. Soupeř dokázal pouze korigovat na 3:1, resp. 4:2, ale to na body nestačilo. V posledním utkání Zaječov na domácím hřišti porazil vysokým rozdílem Mokrovraty, když hosté dokázali pouze v úvodu utkání srovnat na 1:1. V dalším průběhu ještě dva zápasy dospěly do třetí zkrácené sady, ale vždy byl úspěšnější Zaječov.
Výsledky 4.kola: Vrdy – Čelákovice B 6:3 (sety 13:9), Nymburk – Šacung B 6:2 (12:5), Zaječov – Mokrovraty 6:1 (12:4).

6. SK Šacung Benešov B 4 0 0 4 0 6:24
    Program 5.kola, sobota 21.5.2022 od 09.00 hod.: Vrdy – Nymburk, Čelákovice B – Zaječov, Šacung B – Mokrovraty.