10. kolo OP č.u.:30 Nohejbal Kostelec/Konojedy – Sázava. Stav 6:4.

10. kolo OP č.u.:30 Nohejbal Kostelec/Konojedy – Sázava. Stav 6:4. post thumbnail image

25.6.2022 – Hrajeme doma od 9 hod.

déšť nás vyhnal do haly..

Souboj o druhé místo zvládl Kostelec, Kutná Hora obrala o bod lídra OP.

Sdružený nohejbalový okresní přebor (OP) 2022, pro okresy Kutná Hora, Kolín, část Benešova a Prahy – Východ pokračoval před letní přestávkou desátým kolem. Vedoucí Přišimasy zajížděly do Kutné Hory, která před tímto kolem naplno bodovala čtyřikrát v řadě. Kutnohorští i tentokrát potvrdili zlepšenou formu a duel skončil dělbou bodů. Toho využil Kostelec, který po nejtěsnějším vítězství nad Sázavou stáhl náskok lídra na dva body. Samotné utkání se muselo pro nepřízeň počasí odehrát v hale. Úvod patřil hostům, kteří vedli 1:0 a 2:1. V dalších třech zápasech povolil Kostelec soupeři získat pouze jeden set ve hře jednotlivců a otočil průběžný stav na 4:2. V křížových zápasech trojic se body dělily a stejně tak tomu bylo i v zápasech křížových dvojic. Dramatickou koncovku přinesla za stavu 5:4 poslední zkrácená sada, kde o konečném vítězství domácích rozhodl úplně poslední možný míč za devítek! Výsledek posledního utkání kola Č. Brod B – Velim, nebyl v době uzavírky článku znám.

Výsledky 10. kola: Kutná Hora – Přišimasy 5:5 (sety 10:10), Kostelec/ Konojedy – Sázava 6:4 (14:10), Český Brod B – Velim zatím nehlášeno. Sendražice – volno.

7. TJ Sokol Sendražice 8 0 0 8 0 23:57

Program 11.kola, sobota 3.9.2022 od 09.00 hod.: Sázava – Velim, Sendražice – Český
Brod B, Přišimasy – Velim, Kostelec/Konojedy – volno.

Zaječov a Vrdy přímo do semifinále.

Desátým kolem byla ukončena základní část středočeského krajského přeboru (KP) družstev mužů. Zaječov doma nezaváhal proti béčku Čelákovic, prohrál pouze jeden zápas trojic, čímž uhájil první místo v tabulce a přímý postup do semifinále (SF). O druhé místo a rovněž přímý postup do SF svedli souboj Nymburk a Vrdy. Vrdům s ohledem na vítězství 6:1 v prvním měření sil, stačilo uhrát alespoň dva dílčí zápasy. Nymburští zahájili skvěle a po třísetové bitvě prvních dvojic šli do vedení 1:0. Hosté ovšem zabrali a v dalším průběhu nepovolili soupeři bodovat. Stálo je to ale hodně sil, jelikož všechny zápasy rozhodovala třetí zkrácená sada a vždy byli v koncovce úspěšnější hostující hráči. V posledním utkání se utkala družstva z konce tabulky a zde se bojovalo o nasazení pro čtvrtfinále vyřazovací části. Mokrovratům se podařilo vůbec poprvé v soutěži vyhrát a tím předběhnout svého soupeře v konečné tabulce základní části. Premiérové vítězství se nerodilo vůbec snadno, jelikož po úvodních zápasech dvojic rezerva Šacungu vedla 2:0. Stoprocentně úspěšné zápasy trojic, byly ovšem klíčem k zisku obou bodů. Po zápase jednotlivců byl stav ještě vyrovnaný 3:3, ale ve zbytku utkání povolily Mokrovraty soupeři získat pouze jeden set a mohly oslavovat konečnou výhru. Po letní přestávce se dne 3.9.2022 ve čtvrtfinále střetnou následující dvojice: Nymburk – Šacung Benešov B a Čelákovice B – Mokrovraty.

Výsledky posledního10.kola: Nymburk – Vrdy 1:6 (sety 8:13), Zaječov – Čelákovice B 6:1 (13:2), Mokrovraty – Šacung B 6:3 (13:7).