8. kolo OP č.u.: 23 Nohejbal Kostelec/Konojedy – Velim. Stav 8:2

8. kolo OP č.u.: 23 Nohejbal Kostelec/Konojedy – Velim. Stav 8:2 post thumbnail image

9.6.2022 – Předehrajeme doma od 17 hod.

Třetí výhra Kutné Hory v řadě.

Sdružený nohejbalový okresní přebor (OP) 2022, pro okresy Kutná Hora, Kolín, část Benešova a Prahy – Východ zahájil osmým kolem druhou polovinu letošního ročníku. Ve čtvrteční předehrávce se uskutečnil souboj o druhé místo průběžné tabulky. Konojedy hostily Velim a úvod se jim povedl, když bez ztráty setu šli do vedení 3:0. Hned následující oba zápasy hosté zvládli v koncovkách třetích zkrácených sad a dotáhli se na 3:2. Druhá polovina utkání patřila opět domácím, i když celkem třikrát se soupeři střetli ve třetí rozhodující sadě, vždy zvítězily Konojedy. V dalším utkání se již potřetí povedlo kutnohorským hráčům bodovat naplno, když tentokrát byli úspěšný na hřišti rezervy Českého Brodu. Rozhodujícím faktorem byla jejích úspěšnost v koncovkách třetích zkrácených sad, když pětkrát přetlačili svého soupeře právě v rozhodujícím setu a pouze jednou jim to nevyšlo. Po první polovině utkání byl stav z pohledu domácích velice krutý 0:5 a za rozhodnutého stavu 1:6 se jim povedlo alespoň bodovat ve zbylých třech zápasech. V posledním utkání došlo na duel posledního s prvním, kdy Sendražice hostily Přišimasy. Úvod patřil hostům, kteří po zápase prvních trojic vedli 3:0. Pak se povedlo Sendražicím dvakrát zabodovat a dostat se na dostřel. Ovšem ve zbytku utkání lídr OP jasně dominoval a povolil soupeři získat pouze jeden set.

Výsledky 8. kola: Český Brod B – Kutná Hora 4:6 (sety 13:13), Sendražice – Přišimasy 2:8 (6:17), Kostelec/ Konojedy – Velim 8:2 (18:7), Sázava – volno.

7. TJ Sokol Sendražice 7 0 0 7 0 21:49

Program 9.kola, sobota 18.6.2022 od 09.00 hod.: Sázava – Sendražice, Přišimasy – Kostelec/ Konojedy, Velim – Kutná Hora, Český Brod B – volno.

Výhry favorizovaných týmů.

Osmým kolem pokračovala základní část středočeského krajského přeboru (KP) družstev mužů. Kolo provázela stoprocentní úspěšnost domácích družstev. K zisku obou bodů se nejvíce nadřely Vrdy, které hostily poslední Mokrovraty. Vrdovští sice průběžně vedli 3:1 a 4:2, ale konečné vítězství si vybojovali až v posledním zápase křížových dvojic. Rovněž výhra Nymburka nebyla zcela jednoznačná a rezerva Čelákovic hodně potrápila svého soupeře. Po zápase jednotlivců byl stav vyrovnaný 3:3 a i závěr utkání přinesl drama, když domácí hned dva zápasy rozhodli až ve třetí zkrácené sadě úplně posledním možným míčem za devítek. V posledním utkání dominoval vedoucí Zaječov, který zaváhal s béčkem Šacungu pouze v zápase třetích dvojic a zaslouženě si udržel vedoucí pozici v přeboru o skóre před Vrdy.
Výsledky 8.kola: Vrdy – Mokrovraty 6:4 (sety 14:9), Nymburk – Čelákovice B 6:3 (13:8), Zaječov – Šacung B 6:1 (12:3).

6. NK Mokrovraty 8 0 1 7 1 21:47
    Program 9.kola, sobota 18.6.2022 od 09.00 hod.: Čelákovice B – Vrdy, Šacung B – Nymburk, Mokrovraty – Zaječov (od 14.00 hod.).