10. kolo – 24.6.2023 od 9 hod. – Konojedy – Sendražice z.č.:28. Stav 9:1.

10. kolo – 24.6.2023 od 9 hod. – Konojedy – Sendražice  z.č.:28. Stav 9:1. post thumbnail image

Překvapení v Sázavě a výhry favorizovaných týmů.

Před letní pauzou pokračoval desátým kolem sdružený nohejbalový okresní přebor (OP) 2023, pro okresy Kutná Hora, Kolín, část Benešova a Prahy – Východ. Ve středeční předehrávce hostila Sázava soupeře z Velimi. Hosté Sázavu překvapili, když hned úvodní zápas dvojic domácí elitní sestava Ptáček-Gregor padla ve dvou setech. Hned nato byli opět úspěšnější hosté i ve zkrácené třetí sadě a stav utkání byl 0:2. Body se v následujících zápasech trojic dělily ve třetích zkrácených setech na každou stranu. Za stavu 1:3 se šlo do nepárové části a hosté překvapivě vyhráli oba zápasy, byť v singlu to bylo ve třetí sadě. Stav 1:5 a za záchranou brzdu zatáhla vítězstvím první domácí trojice nad hostující druhou 2:5. Ovšem zopakovat úspěch se nepovedlo domácí druhé sestavě a utkání bylo rozhodnuto 2:6. Za rozhodnutého stavu se body dělily na každou stranu a Velim dokázala poprvé v historii v Sázavě naplno bodovat! V dalších utkáních vysoko zvítězila favorizovaná družstva na svých hřištích, kdy v obou případech dokázal soupeř vzdorovat pouze v jejích úvodech. Lídr OP Kostelec, sice ztratil hned úvodní zápas dvojic posledním možným míčem třetí sady za devítek, ale ve zbytku utkání jasně dominoval a bez ztráty setu zvítězil. Ziskem dvou bodů a ztrátou Sázavy, zvýšili kostelečtí svůj náskok v čele přeboru na pět bodů. Podobný průběh mělo poslední utkání v Přišimasích, které hostily poslední Kutnou Horu. Hosté dokázali zásluhou své druhé dvojice srovnat stav na 1:1, ale do konce utkání tahali za kratší konec ve všech dílčích zápasech. Povedlo se jim, sice ještě třikrát potrápit domácí ve třetí sadě, ale vždy byly úspěšné Přišimasy.

Výsledky 10.kola: Sázava-Velim 3:7 (sety 10:15), Kostelec/Konojedy-Sendražice 9:1 (19:2), Přišimasy-Kutná Hora 9:1 (19:5), Český Brod B–volno.

7. NK Sparta Kutná Hora 8 0 1 7 1 19:61

Program 11.kola, sobota 2.9.2023 od 09.00 hod.: Sázava-Kostelec/Konojedy, Velim-Přišimasy, Český Brod B-Sendražice, Kutná Hora – volno.

Velký obrat v Čelákovicích.

Velké drama přineslo úvodní utkání čtvrtfinálové série, kdy rezerva Čelákovic hostila jako úspěšnější tým základní části družstvo Šacungu/ Zvánovic. Po úvodních zápasech dvojic byl stav vyrovnaný 1:1. Následně se hostujícímu týmu podařilo zvítězit bez ztráty setu v obou zápasech trojic a čtvrtý bod přidal rovněž bez ztráty setu v zápase singlu. Stav utkání byl 1:4. Navíc domácí tým byl ještě blíže k prohře, když první set křížových trojic lehce prohrál 4:10. Kritický okamžik čelákovické hráče neuvěřitelně nakopl, a naopak hosté od této chvíle totálně propadli. Ve zbytku utkání vyhráli domácí všech osm setů a zázračně dokonali velký obrat. K postupu jsou tak o něco blíže právě Čelákovice, i když vše je otevřené a do odvety není bez šance ani tým z benešovska.

Výsledek prvního utkání ČF:
TJ Spartak Čelákovice B-SK Šacung Benešov/Zvánovice 5:4 (sety 11:9, míče 174:162)
(Stav série 1:0)

Sestava Čelákovice B: Hejtík, Bareš, Čuřík, Šeda, Kropelnický, Hnízdil. Sestava Šacung/ Zvánovice: karel, Povýšil, Paták, Ziegler L., Burda, Jeništa, Charvát.

Program odvetného čtvrtfinále vyřazovací části play-off, sobota 2.9.2023 od 09.00 hod.: Šacung/Zvánovice-Čelákovice B.